V prvním únorovém týdnu se obě první třídy zapojily do projektu „Veselé zoubky“ (1. A v pondělí 6. 2. a 1. B v úterý 7. 2. 2017). Preventivní program nám nabídla společnost DM drogerie, poskytla metodické materiály a poslala každému žákovi, který se projektu zúčastní, malý dárek – balíček s potřebami pro správnou péči o dětský chrup. V rámci vyučování proběhla edukativní hodina vedená třídní učitelkou.
Cílem bylo připomenout si zásady dentální hygieny a doplnit si tyto znalosti o nové poznatky. Žáci plnili úkoly s tématikou zubní hygieny.
Povídali jsme si o prevenci vzniku zubního kazu, rekapitulovali jsme zásady péče o chrup, řešili jsme důležitost pestré a zdravé stravy, srovnávali jsme teorii a praxi – jak často si děti čistí zuby, jaké používají pomůcky, kolikrát ročně navštěvují dentistu a podobně. Do rozhovoru se všichni aktivně zapojili a každý přispěl svou historkou z návštěvy zubní lékařky či zubního lékaře nebo se svou zkušeností s výměnou mléčného chrupu. Zhlédli jsme také pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Děti si vypracovaly pracovní list se zubní tématikou.
Na závěr děti obdržely preventivní taštičky, samolepky, ze kterých měly radost. Věřím, že i tento program přispěl ke zlepšení povědomí o správné péči o dětský chrup.
Mgr. Zdenka Kloboučníková, tř. učitelka 1. A
(14.02.2017)
Během září odstartovali žáci 2. třídy pomyslnou plavbu kolem čtenářského světa. Cílem celoročního projektu je motivovat začínající čtenáře, prohloubit čtenářské dovednosti a seznámit se s různými typy dětské literatury.
Zahájení projektu se neslo v námořnickém duchu. Děti plnily různé tématické úkoly, aby byly přijaty na palubu lodi. Vyráběly námořnické čepice, vlajky, počítaly pirátské úlohy, zpívaly námořnickou hymnu a musely samozřejmě také prokázat své čtenářské schopnosti. Navštívily také školní knihovnu.
První podzimní zastávkou plavby byl Ostrov poezie. Děti se zlepšovaly ve čtení s přednesem, pracovaly s verši a rýmy, ilustrovaly básničky.
Pravidelnou součástí projektu jsou také besedy o přečtených knihách a vedení Deníku čtenáře, díky kterým děti zvětšují svůj čtenářský poklad symbolizovaný zlaťáky.
Díky hravému přístupu získali žáci mnohem větší chuť do čtení knih.
(28.12.2016)
V průběhu měsíce září se žáci naší školy zapojili do vzdělávacího projektu pod názvem „Řekni to květinou“, který v rámci 200. výročí od smrti významného mecenáše plzeňského kraje, Vojtěcha hraběte Černína z Chudenic, uspořádal Národní památkový ústav – zámek Nebílovy ve spolupráci s Ústavem neformálního vzdělávání. Cílem projektu bylo atraktivní, poučnou a přitom zábavnou formou posílit zájem žáků o dění kolem nich, podpořit aktivní účast v procesu umělecké tvorby a připomenout historické kořeny.
Vzdělávací projekt byl rozdělen do dvou částí – výtvarné, ve které měli žáci za úkol během hodin výtvarné výchovy vytvořit dílo libovolné techniky s nejrůznějšími přírodními motivy za účelem výzdoby zámku po vzoru malíře Antonína Tuvory a projektového dne, který se uskutečnil ve středu 5. října na nádvoří zámku.
Do Nebílov na projektový den se vypravili žáci osmých tříd. Zde na ně čekala čtyři stanoviště, kde po skupinách zábavnou formou postupně odhalovali různé podoby květin a jejich použití. Od něžných, zdobných funkcí květů ve vázách, přes lahodné chutě až po smrtící účinky odvarů z bylin, se kterými se běžně setkávají na lukách ve svém okolí. Zapojili při tom hmat, čich i chuť (pouze u těch léčivých), ale také znalosti a fantazii. Cílem bylo splnit úkoly a získat tak indicie, které je vedly k „sladkému“ pokladu ukrytému v zámecké bylinkové zahradě.
Na závěr si prošli spolu s panem kastelánem zadní trakt zámku, kde probíhá rozsáhlá oprava a kde se nachází klenot celého nebílovského zámku – taneční sál s Tuvorovými nástěnnými a stropními malbami.
Výsledkem vzdělávacího projektu je výstava „Řekni to květinou“ zahájená slavnostní vernisáží dne 5. října 2016 v prostorách zámku v Nebílovech. Projekt se žákům velmi líbil.
Mgr. Petra Pánková, učitelka výtvarné výchovy
(11.10.2016)
2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019 |